Càritas Girona “salta” a la xarxa amb STIC

En aquest moment de crisi i la situació de suports bàsics que compleix Càritas Diocesana de Girona amb els més necessitats, m’ha fet molta il·lusió que Salvador Maneu hagi pensat en STIC.CAT per fer el “salt” a la xarxa. Amb el lema: “La crisi afecta a persones que viuen a prop teu. Necessiten la teva ajuda”, Càritas Diocesana de Girona presentarà aquest matí la nova campanya, amb l’objectiu de sensibilitzar la població davant la situació de crisi actual, que afecta cada vegada més a persones del nostre entorn, i demanar la implicació de tots, en aquest cas a través de la col·laboració amb l’acció social que Càritas realitza. Recordo, com mostra el vídeo, que fa un any ja se sentien desbordats a causa de l’augment de la pobresa.

La difusió de la campanya es realitzarà a nivell viral, amb el suport de la nostra associació, i també a través de les noves xarxes socials Facebook i Twitter, on Càritas de Girona tindrà presència a partir d’aquesta iniciativa. També es crearà la col·laboració d’entitats i particulars que vulguin sumar-se a donar conèixer la campanya a través de la xarxa. I la confiança de Maneu i Càritas ha estat molt gratificant., després de l’entrega de material informàtic cedit per Caixa Girona i el Patronat de Turisme Costa Brava. Per tant, una vegada més, es compleixen els objectius d’STIC.CAT i la demostració que la nostra associació continuarà apostant per activitats com aquestes per lluitar contra l’escletxa digital a casa nostra, ja que és un dels objectius fundacionals.

Música / Live is Wonderful # Jason Mraz

Obre el xat
💬 Necessiteu ajuda?
Hola 👋
Us podem ajudar?