“Emprendre el futur” al Fòrum Innova 360º de Mataró

STIC.CAT organitza demà dins un dels actes del II Fòrum Innova 360º de Mataró la jornada Emprendre el futur, que manté l’esperit d’un relat a través de les microponències. Seran vint emprenedors/empresaris els que participaran en aquesta segona edició d’aquest format, que la nostra associació ja va posar en pràctica al Parc Científic i Tecnològic de la UdG el 4 d’abril. El repté és el d’analitzar l’empreneduria en el moment econòmic actual a través de 20 píndoles de 5 minuts cadascuna, en una jornada en la qual hem tingut el suport important de Promoció Econòmica Ajuntament de Mataró. Estem molt il·lusionats amb la resposta que ha obtingut aquesta segona iniciativa i esperem complir les previsions. La idea ha nascut a través de la xarxa, però també és vital  per a nosaltres obtenir suports com el dels organitzadors del Fòrum Innova 360º. Alícia Romero va confiar en STIC.CAT per ser presents en aquest fòrum sobre les TIC, que dóna aquest esperit d’emprenedoria a Mataró i el Maresme, i que ja és dels més importants que se celebren a Catalunya. És una oferta atractiva, molt dinàmica i global, que s’ha consolidat ràpidament.

Emprendre el futur vol ser una convocatòria més per donar visibilitat al que sempre ha pretès la nostra associació: promoure els imputs que genera la xarxa catalana en la nova societat del coneixement i actuar contra la fractura digital. En definitiva, els que impulseu tots vosaltres amb les TIC i que ens il·lusiona que saltin de la virtualitat a la realitat. Esperem poder-ne organitzar molts més arreu del país.

Música / Eleanor Put Your Boots On # Franz Ferdinand

Obre el xat
💬 Necessiteu ajuda?
Hola 👋
Us podem ajudar?